O firmie

Pasjonaci ekologicznego i efektywnego spalania 

 

Firma TermoKaust® jest kolejną marką cenionego producenta ręcznie wytwarzanej ceramiki kaflowej Kaflarnia Kafel-Kar z Białegostoku stworzoną na potrzeby utworzenia kompleksowej oferty.

 

  50 lat doświadczenia w branży zduńskiej, grzewczej i kominkowej zaowocowało innowacyjnym piecem szamotuowum, który powstał w naturalny sposób jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku.

Tworząc ten produkt chcieliśmy zapoczątkować nową jakość ekologicznych rozwiązań, powstających według założeń inżynierii piecowej i spełniając wszystkie kryteria norm ekologicznych. Wpływamy w ten sposób na podniesienie świadomości społecznej o tzw. czystym spalaniu drewna.

Wszystkie rozwiązania projektowe, techniczne i konstrukcyjne są naszą autorską pracą, do której przywiązaliśmy dużo uwagi.

 

System Termokaust jest przeznaczony dla wszystkich klientów doceniających  tradycyjny, akumulacyjny sposób ogrzewania w nowoczesnym wydaniu.

Na pierwszym miejscu stawiamy na zapewnienie najwyższej jakości pieca oraz na profesjonalną obsługę klienta przez funkcjonalność wszystkich zagadnień budowy, montażu i użytkowania, u uwzględnieniem indywidualnych kosztów zakupu i eksploatacji. Kompletacja i transport paletowy dociera w każde miejsce w Polsce pozwalając na planowanie i realizację naszego pieca w skali całego kraju.

 

"Świat Kominków" napisał o nas „…dwóch pasjonatów ekologicznego i efektywnego spalania z Białegostoku...” i coś w tym jest. To praca i determinacja całej naszej firmy, która realizuje wspólne dążenie osiągnięcia znaczącej pozycji na rynku. Wywodzimy się z tradycyjnego dobrego rzemiosła, ale chcemy połączyć je z nowoczesnymi technikami projektowania, produkcji i sprzedaży.

 

Naszą produkcję opisywano jako„…wyjątek na tle kopii urządzeń zachodnich…”.

Chcemy, aby to co tworzymy zawsze było połączeniem polskiej tradycji wzbogaconej innowacją i dorobkiem nowoczesnej wiedzy.

Już na początku istnienia firmy doceniano nasz piec Nagrodą Roku Płomień Roku 2010.

 


piece ekologiczne nagrona
 

 

W 2018 podczas Międzynarodowych Targów Poznanskich  nasz piec Termokaust otrzymał tytuł Eko-Kominki Plus dla urządzeń o najniższych parametrach emisji pyłów PM.


ecodesign
 

TermoKaust ® – Akumulacyjne piece szamotowe

Adres i siedziba:

Hryniewicze 3B

15-378 Bialystok

NIP 966-134-14-58

Marketing i dział techniczny:

kom. +48 663 203 082

mail: krzychu@termokaust.pl

skype: termokaust

Biuro czynne:

Pn-Pt: 8:00-16:00

Sob-Nd: Nieczynne

Zamówienia i relizacja:

tel. 85 747 49 80

fax. 85 747 49 81