Piec TermoKaust w odróżnieniu od innym rozwiązań piecowych nie posiada zewnętrznego dostępu do kanałów spalinowych. To uniemożliwia rozszczelnienie pieca przez niedokładne zamkniecie podczas prac serwisowych, również skutkuje brakiem wyczystek w obudowie kaflowej, tak niechcianych przez użytkowników.

Prace serwisowe, czyszczące wykonujemy od środka pieca. W tym celu należy podważyć z dwóch stron żeliwny dekiel w podłodze paleniska i wyjąć na zewnątrz. W otworze podłogi mamy dostęp do komory zbiorczej spalin w której spotykają się cztery pionowe kanały opadowe i podłączenie króćca do komina.

W prawidłowej eksploatacji pieca, komora zbiorcza spalin nie powinna być zanieczyszczona dużą ilością sadzy. należy jednak w okresach zalecanych w instrukcji obsługi kontrolować stan komory spalinowej.

Jeżeli zachodzi konieczność czyszczenia kanałów i komory to wykonujemy to przy użyciu giętkiej szczotki kominiarskiej, wprowadzając ją do poszczególnych kanałów i króćca podłączeniowego, po czym odkurzaczem kominkowym wyciągamy resztki. Dostęp do górnej komory nad paleniskiem mamy przez żeliwną dyszę, możemy wprowadzić do niej wąż odkurzacza i usunąć zanieczyszczenia.

Wszystkie czynności serwisowe i czyszczące wykonujemy przy całkowicie wystudzonym piecu.

TermoKaust ® – Akumulacyjne piece szamotowe

Adres i siedziba:

Hryniewicze 3B

15-378 Bialystok

NIP 966-134-14-58

Marketing i dział techniczny:

kom. +48 663 203 082

mail: krzychu@termokaust.pl

skype: termokaust

Biuro czynne:

Pn-Pt: 8:00-16:00

Sob-Nd: Nieczynne

Zamówienia i relizacja:

tel. 85 747 49 80

fax. 85 747 49 81