Budowa i działanie pieca

 

TermoKaust® to modularny piec akumulacyjny, który łączy w sobie cechy wkładu kominkowego, paleniska szamotowego i masy buforowej. Masa akumulacyjna niezbędna jest w prawidłowym korzystaniu z paliw stałych, które zawsze powinny być spalane w znamionowych temperaturach dla pozyskania z nich maksymalnej ilości energii.

 

Budowa pieca to układ kilku komór współdziałających ze sobą,  połączonych kanałem spalinowym, który po jedno zwrotnej zmianie strumienia spalin rozdziela się na cztery kanały biegnące wzdłuż czterech narożników pieca.

Taki układ gwarantuje maksymalne wykorzystanie wytworzonej energii cieplnej i równe nagrzewanie się masy co pokazują termogramy.

 

Wszystkie elementy urządzenia są projektowane i wykonane tylko dla jednej konfiguracji złożenia. Elementy składowe pieca są wykonane w sposób właściwy dla tej konstrukcji i nie jest możliwe wykonanie innego złożenia przy ich zastosowaniu. Zmienność formy objawia się w szacie zewnętrznej, którą można kształtować dowolnie obudową kaflową. Nowatorski sposób wykonania tej konstrukcji oparty jest na tradycyjnej szkole zduńskiej i ekologicznym podejściu do tworzenia urządzeń grzewczych. Całość konstrukcji montowana jest z 12 warstw opisanych i dokumentowanych w Instrukcji montażu pieca i filmie instruktażowym. Montaż jest niezwykle szybki i przypomina układanie klocków w których wykonano osadzenia i wpusty, które jednocześnie dystansują grubość spoiny.  Jako zaprawy producent zaleca zwykłą glinę z szamotem którą proponuje do pieca.

 

Materiały użyte do budowy pieca nie podlegają żadnym obawom użytkowania, to od lat materiały uznane jako ekologiczne, certyfikowany szamot A30t z polskiej fabryki, glina, szamot, żeliwo i stal.

piec akumulacyjny budowa pieca

 

Akumulacyjny piec szamotowy TermoKaust® jest ekologicznym urządzeniem grzewczym na paliwo stałe. Jego budowa została oparta o wiekową i tak bogatą tradycję zduńską w Polsce. Konstrukcja urządzenia APSz12w polega na modułowym złożeniu właściwych elementów w ogniotrwałą bryłę pieca. Określają go trzy charakterystyczne cechy w jednym urządzeniu.
elementy pieca akumulacyjnego
 
 
 

 

Po pierwsze - urządzenie jest piecem, ponieważ w wyniku wewnętrznego spalania paliwa, wytworzona energia cieplna nagrzewa bezpośrednio ściany paleniska i przechodzi na zewnątrz. Emisja takiego ciepła jest od lat uważana za najzdrowszy, hipoalergiczny i naturalny sposób ogrzewania.

Po drugie - urządzenie jest paleniskiem szamotowym. Spalenia paliwa dokonuje się bezpośrednio we wnętrzu. Układ modułów komory i ich dopasowanie tworzy architekturę wnętrza pieca oraz widoczną część ozdobną.

Po trzecie - urządzenie jest masą akumulacyjną, ceramika ogniotrwała użyta do budowy tego urządzenia to materiał ogniotrwały powszechnie stosowany do akumulacji i buforowania energii cieplnej. W tym przypadku to A30t o zwiększonej masie właściwej.

 

TermoKaust ® – Akumulacyjne piece szamotowe

Adres i siedziba:

Hryniewicze 3B

15-378 Bialystok

NIP 966-134-14-58

Marketing i dział techniczny:

kom. +48 663 203 082

mail: krzychu@termokaust.pl

skype: termokaust

Biuro czynne:

Pn-Pt: 8:00-16:00

Sob-Nd: Nieczynne

Zamówienia i relizacja:

tel. 85 747 49 80

fax. 85 747 49 81