plenderu

Witamy na stronie systemu TermoKaust ®

...urządzenie budowane w tym systemie jest modularną zabudową pieca szamotowego, paleniskiem i  masą akumulacyjną w okładzinie kaflowej, łączącą w sobie wiele innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych.

Posiada Certyfikat Europejski i wzorowe wyniki emisji spalin, zgodnie z ekologicznymi warunkami eksploatacji. Spełnia wymagania normy europejskiej PN-EN 15250:2009 zgodny z DIN Plus oraz spełnia wymagania ustawy o redukcji emisji spalin BImSchV. Produkt polski, posiada patent RP.

Paliwo

TermoKaust to akumulacyjny piec szamotowy w którym podstawowym paliwem jest drewno w kawałkach. Wiemy z doświadczenia, że czym bardziej rozdrobnimy polana drewna tym lepiej się palą i dają wyższą temperaturę, odpowiedzialny za to jest gaz drzewny który ma dużą powierzchnię do spalania. Drewno do palenia w sezonie grzewczym należy obliczyć z zapotrzebowania na energię cieplną pomieszczenia, które chcemy ogrzać. W normalnych warunkach domów energooszczędnych jest to ok. 40 W/m2 powierzchni podłogi tego pomieszczenia. Wartości te ulegają zmianie jeżeli pomieszczenia mają większą wysokość, duże przeszklenia, lub są o nietypowych kształtach.

zobacz więcej
x

©TermoKaust.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Promocja UE