plenderu

Witamy na stronie systemu TermoKaust ®

...urządzenie budowane w tym systemie jest modularną zabudową pieca szamotowego, paleniskiem i  masą akumulacyjną w okładzinie kaflowej, łączącą w sobie wiele innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych.

Posiada Certyfikat Europejski i wzorowe wyniki emisji spalin, zgodnie z ekologicznymi warunkami eksploatacji. Spełnia wymagania normy europejskiej PN-EN 15250:2009 zgodny z DIN Plus oraz spełnia wymagania ustawy o redukcji emisji spalin BImSchV. Produkt polski, posiada patent RP.

Dla kogo jest nasz piec?

x

Piece kaflowe opalane drewnem są jednymi z najtańszych źródeł ciepła w pomieszczeniach mieszkalnych. Biorąc pod uwagę przygotowanie miejsca pod zabudowę, zakup urządzenia, magazyn paliwa, a przedtem wszystkim sam koszt drewna, piec akumulacyjny staje się w dzisiejszym czasie bardzo atrakcyjnym cenowo i eksploatacyjnie . Warunki do spełnienia to oczywiście odpowiednia jakość samego paliwa i umiejętna obsługa. Ogromnym atutem jest uzyskane ciepło, które wręcz jest zalecane dla ludzi wrażliwych na kurz i niekorzystne zjawiska występujące przy ogrzewaniu ruchomym powietrzem konwekcyjnym.

Widok ognia zza szyby i ciepło pieca w mroźny wieczór, nastraja nas zawsze pozytywnie.

Jak to w życiu bywa nic za darmo, koszt paliwa przeważnie wiąże się z ilością energii włożonej wcześniej do wytworzenia jednostki danego paliwa. Dlatego drewno pocięte i porąbane jest droższe od drewna na pniu, ponieważ już dostarczono w nie energię w postaci transportu, paliwa w piłach i łuparkach.

Do tego dochodzą jeszcze koszty magazynowania i mamy cenę. 

Rosnące jeszcze drzewo samo w sobie jest żywym magazynem energii słonecznej i wody, po ścięciu wymaga jednak miejsca składowania aby uwolnić wilgoć którą miało zgromadzoną do życia.

Drewno opałowe ma tę zaletę że składowane może być na wolnym powietrzu.  Niska cena drewna, a raczej  wytworzenia z niego 1kWh energii, podyktowana jest faktem że to my użytkownicy dostarczamy w ten opał swoją własną energię przez rozdrobnienie i cięcie.  Z jednej strony, dla naszego zdrowia jest to wspaniała sprawa, z drugiej nie zawsze się chce ma się ochotę albo zdrowie.

Ważnym atutem takiego ogrzewania staje się również czas amortyzacji poniesionych kosztów i bezproblemowej eksploatacji pieca opalanego drewnem. 50 lat to jest normalny okres w którym nie powinniśmy mieć żadnych kłopotów – serwis na nas nie zarobi ! Następny atut to ekologia środowiska, ale nie każdy zwraca na to uwagę, my zwróciliśmy i chcemy aby świadomość czystego spalania w Polsce była widoczna w naszych kominach.

Ostatnim atutem który przytoczymy jest całkowity brak uzależnienia od jakiejkolwiek energii a zwłaszcza elektrycznej.  Mało jest spraw pewnych, ale mając piec kaflowy w domu i drewno na zimę na pewno nie zmarzniemy  w najgorszy mróz, a to jest coś !

Wracając do pytania – dla kogo piec ? Ano dla tych którzy godzą się z tymi warunkami które przytoczyliśmy.  To codzienne noszenie drewna,  palenie i dokładanie przez  3h spalania,  tutaj chcielibyśmy zdementować  informację że należy czyścić piec z popiołu dzień w dzień. Popiół stanowi 1% drewna opałowego , o wiele więcej procent w korze drzewnej, stąd też popiół w paleniskach, w warunkach spalania niedoskonałego mamy go troszkę więcej, więc będziemy wybierać raz na miesiąc ale nie do końca, jest on potrzebny do podtrzymywania temperatury w palenisku.

Dla kogo piec ? Dla tych którzy chcą więcej od ogrzewania niż suche nagrzane powietrze, dla tych którzy mają świadomość ile mogą zaoszczędzić dogrzewając piecem akumulacyjnym, dla tych którzy  z chęcią popracują przy przygotowaniu opału  w zamian za zdrowe przyjemne ciepło, atmosferę i blask ognia.

Pamiętajmy o tych uwarunkowaniach towarzyszących podejmowanym decyzjom, aby zakup pieca, a raczej sposobu grzania był  satysfakcjonujący nas na lata.

©TermoKaust.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Promocja UE