Prac montażowych może dokonać każdy kto zostanie przeszkolony i otrzyma od producenta stosowne pozwolenie. Udzielamy gwarancji tylko w przypadku autoryzowanego montażu. Może on zostać wykonany również pod nadzorem. Takie postepowanie jest gwarancją Państwa bezpieczeństwa i pewności że praca została wykonana zgodnie z przeznaczeniem.

 

Montaż pieca TermoKaust polega na złożeniu dostarczonych elementów w gotową bryłę. Czynność jest dość prosta z uwagi na pomoc w postaci drukowanej wersji Instrukcji Montażu dołączonej wraz z piecem. Film instruktażowy umieszczony w serwisie pokazuje czego należy dopilnować wraz ze stawianiem pieca. Wymagana jest jednak dosyć duża dokładność i brak pośpiechu w wykonywaniu tych czynności. Piec można postawić w kilka godzin, ale jako twórcy i producenci, odradzamy taki pośpiech.

 

Wszystkie elementy szamotowe są dopasowane do siebie poprzez zamki, wpusty i wręby. Spełniają one funkcję stabilizujące i uszczelniające. Podczas nagrzewania się prawie każdy materiał zwiększa swoją objętość, tak się dzieje również z szamotem użytym do budowy pieca TermoKaust.

Dokładność montażu decyduje czy ta kilkumilimetrowa praca, którą wykonuje każdy piec szamotowy przy nagrzewaniu i stygnięciu, będzie swobodna i pod pełnym uszczelnieniem.

 

System zamków w każdej kształtce to również prowadnice które stabilizują bryłę w tym ruchu.

Konstrukcja kanałów i komór opracowana została do równomiernego rozgrzewania się całej masy. Jeżeli bryła jest nie poziomowana lub niestarannie złożona, prowadzi to do nieszczelności lub braku dopasowania elementów, które po pewnym czasie zaczynają wykruszać zaprawę.

 

Wszystkie elementy w piecu są zależne od siebie i ich dopasowanie gwarantuje nam prawidłowa budowę wewnętrzną i równomierne nagrzewanie. Montaż elementów względem siebie jest przewidziany na 3mm fugi, którą należy wykonać z zaprawy o zbliżonej rozszerzalności cieplnej co szamot w kształtkach. Zaprawa szamotowa dodawana jest nieodpłatnie do każdego zestawu pieca w ilości 75kg.

Tolerancje w produkcji kształtek, oraz inne niedociągnięcia powodują że nie zawsze jest idealnie, pomimo wszelkich starań, należy wówczas starać się dopasować wymiary elementu do poziomu warstwy. W praktyce, polega to na przeszlifowaniu górnego zamka odpowiedniej kształtki.

 

Jeżeli weźmiemy pod uwagę ciężar pieca i nacisk który towarzyszy każdej warstwie, to po wybudowaniu 3-4 warstw zostawmy prace do następnego dnia żeby górne warstwy swoim naciskiem nie powodowały rozchodzenia się jeszcze niezwiązanej zaprawy.

 

Po zakończeniu wszelkich prac złożeniowych i wykańczających, musimy uzbroić się ponownie w cierpliwość i odczekać aż wilgoć zawarta w zaprawie i szamocie wyschnie do końca.

 

 

TermoKaust ® – Akumulacyjne piece szamotowe

Adres i siedziba:

Hryniewicze 3B

15-378 Bialystok

NIP 966-134-14-58

Marketing i dział techniczny:

kom. +48 663 203 082

mail: krzychu@termokaust.pl

skype: termokaust

Biuro czynne:

Pn-Pt: 8:00-16:00

Sob-Nd: Nieczynne

Zamówienia i relizacja:

tel. 85 747 49 80

fax. 85 747 49 81